logo

Výtržnice obtěžovala na akci pro děti, strážníci jí odebrali tři nože

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

S příchodem podzimu rozčeřila poklidnou hladinu veřejného mínění ve Zlíně zpráva o návratu 55leté notorické výtržnice z výkonu trestu odnětí svobody. Divoké spekulace o tom, kdy se dotyčná za mříže zase brzy vrátí, střídaly ještě divočejší, které předpokládaly, že se vystříhá alkoholu a zařadí se do běžného života společnosti. Dnes již můžeme spolehlivě konstatovat, že pokus o resocializaci se v jejím případě vesměs minul účinkem.

Jedno z posledních setkání se strážníky se uskutečnilo v sobotu 29. října 2016 v odpoledních hodinách v centru Zlína.

Několik minut před půl pátou se na linku tísňového volání 156 obrátila pořadatelka akce v sadu Komenského. Operačnímu důstojníkovi sdělila, že se zde nachází podnapilá žena, která tančí a obtěžuje přítomné děti. Na místo proto ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Za pár minut tak strážníci dotyčnou vyrušili v okamžiku, kdy na pódiu tancovala v těsném objetí s přenosným reproduktorem. Následné orientační vyšetření prokázalo, že jí v organizmu koluje na 2 promile alkoholu. Žena se přitom hlídce MP Zlín pochlubila, že se na cestu do města vybavila třemi kuchyňskými noži, které má u sebe. Vzhledem k její kriminální minulosti i momentální podnapilosti ji strážníci vyzvali, aby jim nože vydala, čemuž vyhověla. Dále ji poučili, aby si je vyzvedla ve střízlivém stavu na služebně MP Zlín.

Tam se dotyčná skutečně dostavila v pondělí 31. října 2016 odpoledne, ale nakonec zase odešla bez nožů. Jejich vydání totiž opět bránila rozverná nálada hraničící s absencí kontroly vlastního chování, za níž se skrývalo více než promile alkoholu.

Jestli se dotyčná dokáže někdy v budoucnu dostavit na služebnu městské policie ve střízlivém stavu, budeme i nadále s napětím sledovat…

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín