logo

Výtržník ze Slovenska vypil 4 litry alkoholu, poté řádil u libereckého obchodního centra

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci ze dne 7. na 8. srpna řádil v Liberci u obchodního centra Nisa 40letý muž ze Slovenska. Pod vlivem alkoholu, kterého zkonzumoval během večera bezmála 4 litry, se rozhodl vybít si svou agresi na zaparkovaných vozidlech a vstupních dveří nákupního domu.

Nejprve rozbil posuvné skleněné dveře, od kterých se přesunul na odstavnou plochu parkoviště. Zde si vybral osobní vozidlo Seat, u kterého ulámal stěrače a venkovní zpětná zrcátka a rozbil zadní okno pátých dveří. Řádění neměl zřejmě dost, a tak jeho pozornost zaujalo další zaparkované vozidlo. Tentokráte Ford, u nějž rozbil okno dveří. Nedaleko stojící Mercedes a jeho světlomety neodolaly výtržníkovi také.

Řádění agresora ukončila až ochrankou objektu, na místo přivolaná policejní hlídka. Muž bez bot sedící na betonovém podstavci nejprve dělal, jakoby o ničem nevěděl. Konfrontován s kamerovými záznamy, na nichž bylo dopodrobna zaznamenáno jeho počínání, rozvázalo 40letému Slovákovi jazyk.

Důvody jeho počínání byly prosté, neshody s manželkou a alkoholové opojení. Prozaičnost okamžiku přivedla výtržníka až k setrvání v policejní cele.

Po vystřízlivění mu kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví, za což muži v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Celková škoda, který muž způsobil, přesáhla částku 60 tisíc korun.

por. Bc. Robovský Vojtěch, PČR