logo

Z Fabie stoupal za jízdy kouř, řidič zastavil u zaparkovaných aut, požár se následně rozšířil i na BMW

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 5.6.2018 odpoledne v Ostravě-Vítkovicích u požáru dvou osobních automobilů Škoda Fabia Combi a BMW, který se obešel bez zranění. Celková předběžná škoda byla odhadnuta na 150 tisíc korun, může za ni technická závada na elektroinstalaci fabie.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý po druhé hodině odpolední. Do Sirotčí ulice vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Jih. Oheň hasiči dostali pod kontrolu za sedm minut, uhašeno bylo za dalších 19 minut.

Na místo požáru byl povolán ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, který zničenou fabii (škoda 60 tisíc korun) odstavil na parkovací plochu.

Řidič fabie již při jízdě Vítkovicemi podle dostupných informací zjistil, že mu z auta vychází kouř. Zajel na vedlejší silnici a zastavil vedle několika stojících osobních automobilů. Většině uživatelů se s nimi podařilo včas odjet, nebo je odtlačit, oheň ale zachvátil polovinu zaparkovaného BMW (škoda nejméně 90 tisíc korun).

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK