logo

Z hrdiny se stal žhář, mladík založil požár, aby mohl zachraňovat sousedy

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hodonínští policisté prověřují okolnosti požáru, který vznikl v noci na neděli ve sklepních prostorách činžovního domu v Hodoníně.

Devatenáctiletý mladík tam zapálil papírovou tašku. Poté, co začala hořet, vyběhl do patra, kde bouchal na obyvatele domu s tím, že je jde informovat o vzniklém požáru a zachránit je. Zřejmě chtěl být za hrdinu, ale nedomyslel důsledky. Od hořící tašky totiž vzňaly další věci, které tam byly volně odloženy a požár se následně rozhořel po sklepních prostorách.

Požár poškodil polystyrenové zateplení stropu, izolaci potrubí vody, plynu, televizního signálu a internetového připojení. Při vyšetřování události narazili policisté právě na tohoto mladíka a při takticky správných otázkách se jim nakonec k zapálení doznal. Svým úmyslným jednáním tak mladík způsobil obecné nebezpečí tím, že vydal lidi v nebezpečí.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Obecného ohrožení. Vyšetřovatel hasičů vyčíslil předběžnou škodu na 70tisíc korun. V případě odsouzení mu hrozí tři až osm let odnětí svobody.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR