logo

Z kamionu v Praze za jízdy vyskakovali běženci

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před 6. hodinou ranní přijali policisté přes tísňovou linku 158 informaci od jednoho z řidičů, že pod plachtou návěsu kamionu jedoucího po Pražském okruhu ve směru na D8 zahlédl člověka.

Na základě podezření, že by se mohlo jednat o převoz běženců, přistoupili policisté k zastavení kamionu a následné kontrole. Mezitím přicházela na tísňovou linku další oznámení řidičů o tom, že z předmětného kamionu během jízdy vyskočily nejméně tři osoby.

Policejní hlídky díky přesným informacím ze strany veřejnosti ve velmi krátké době zadržely celkem tři cizince a převezli je na služebnu cizinecké policie k dalším úkonům.

Cizinecká policie zahájila ve věci úkony trestního řízení a bude zjišťovat okolnosti celé události, případnou roli řidiče kamionu i trasu a harmonogram jeho cesty. Předmětem dalšího šetření bude i ověření totožnosti zajištěných cizinců.

Aktualizace:
Dalším šetřením bylo zjištěno, že se jedná o osoby afghánské národnosti (ročník narození 1990, 1994 a 2003) bez platného pobytu v ČR. Cizinci policistům potvrdili, že se v návěsu kamionu se srbskou registrační značkou ukryli bez vědomí řidiče a jejich cílem bylo dostat se do Německa, kde chtěli požádat o azyl. Policie tak zahájila řízení ve věci jejich správního vyhoštění.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR