logo

Z nestřeženého pracoviště v Rakovníku utekla trojice vězňů

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rakovničtí kriminalisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po třech hledaných uprchlých vězních.

Hledaní muži si v současné době odpykávají trest odnětí svobody za předchozí spáchanou majetkovou trestnou činnost ve věznici ve Vinařicích. Vězni utekli včera, v pondělí 8. ledna 2018, v době mezi 21:00 – 21:15 hodin z nestřeženého pracoviště areálu firmy v Rakovníku. Ve večerních hodinách přijali policisté oznámení od pracovníka Vězeňské služby Vinařice o útěku tří vězňů a začali po uprchlých mužích okamžitě pátrat.

Popis uprchlých vězňů
1. Uprchlý 27letý muž je vysoký přibližně 180 centimetrů, má modré oči a hnědé rovné vlasy.
2. Uprchlý 32letý muž je vysoký přibližně 180 centimetrů, má zelenohnědé oči a hnědé krátké vlasy.
3. Uprchlý 33letý muž je vysoký přibližně 185 centimetrů, má zelené oči a hnědé vlasy. Zvláštním znamením je jizva nad levým obočím.

Na sobě měli naposledy oblečené pracovní kalhoty šedé barvy, takzvané montérky, modré mikiny a pravděpodobně mohou mít na sobě také bundy, které odcizili z pracoviště. Jedná se o bundu černé barvy, o tmavě modrou bundu s kapucí a oranžovým vnitřkem a dále o černobílou bundu. V současné době mohou mít již jiné civilní oblečení.

Po hledaných mužích vyhlásili policisté celostátní pátrání. Policisté prohledali lokalitu a široké okolí, včetně okolních obcí, kde měli hledaní muži vykonávat práci. Hlídky dále prověřily autobusová a vlaková nádraží a další vytipovaná místa. Prozatím byly prověrky s negativním výsledkem.

Žádáme všechny občany, kteří mají informace nebo jakékoliv poznatky o tom, kde se hledaní muži v současné době nachází nebo pohybují, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Upozorňujeme, že by se nikdo neměl pokoušet hledané muže sám zadržet.

Děkujeme za spolupráci!

nprap. Bc. Michaela Richterová, Policie ČR