logo

Z Prokopského údolí měla vyjít bodnutá žena v kalhotkách, útok neznámého pachatele si však vymyslela

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V průběhu pondělního dne se na sociální síti Facebook objevila tato zpráva: „Dobré odpoledne, vážení! Dneska, v ranních hodinách, okolo 9.00 hodiny, nebo spíše po 9.00 hodině, došlo pod místní školou, která se nachází na Chaplinově náměstí a jejím chřištěm, blíže k lesoparku, k velmi nepříjemné situaci, kdy při venčení svého psa labradora, jedna paní uviděla, jak po kopci nahoru se prodírá zraněná mladá žena, která na plácku zkolabovala. Tato „pejskařka“, si uvědomila, že mladá paní okamžitě, potřebuje první pomoc a tu jí, s tím, že nejen zavolala záchrannou službu a policii, s tím, že mladá žena, která se předtím vypotácela z lesa, má v hrudí bodnou ránu, ze které krvácela, byla nadále pohmožděna na hlavě po útoku, zatím „neznámého“, ale, že je v šoku a hlavně velmi nedostatečně obléknuta, v podstatě tato napadená žena, měla na sobě, jenom spodní kalhotky, svetr a koženou bundičku.Tak, jí hned poskytla svojí teplou bundu, pléd, šálu atd.,a pak už, jsem viděla, jak do ulice Lohniského přijíždí sanitka, policie, a jdou pěšky do lesoparku u Prokopského údolí A nakonec mladou ženu, odvezla záchranka do nemocnice. Doufám, že se jedná o ojedinělý útok, že tu nebude pobíhat, nějaký násilník, a že policie, dá vědět, kdo stojí za útokem na mladou ženu v Prokopském údolí, dneska 9.ledna 2017!“

Pražská policie však zjistila, že se celá situace měla úplně jinak. Žena sice byla zraněná, avšak zranění si měla způsobit sama.

Na tísňové lince byl tento případ přijat v rámci oznámení v pondělí dopoledne. Na místo proto vyjeli nejen policisté, ale také záchranáři. Už po příjezdu však obě složky IZS zjistily, že je jim mladá žena (r.narození 1984) velmi dobře známá. V minulosti si již 3x vymyslela útok na svou osobu, přičemž neváhala využít i sebepoškozování, aby dodala takovému oznámení věrohodnost. V minulosti již kriminalisté využili i znaleckých zkoumání, vždy se však přišlo na to, že se jedná o smyšlenou událost.

Ačkoliv je žena policistům svým jednáním známá, musí ke každému dalšímu, byť podobnému případu, přistupovat, jako by se jednalo o reálný útok. Na místo proto vyjela výjezdová skupina SKPV Praha II., která zjistila, že se celá věc opravdu odehrála jinak. Ještě předtím prohledal okolní terén psovod se služebním psem.

Sama „poškozená“ se nakonec policistům přiznala, že si celou událost vymyslela a žádný útočník ji tak v Prokopském údolí nenapadl. Kvůli zranění, které si způsobila, musela být převezena do nemocnice.

MrK, Týdeník Policie