logo

Z vraždy ženy v centru Jihlavy podezírá policie jejího bývalého partnera, o pomoc prosí svědky

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prověřují od včerejšího odpoledne případ zvlášť závažného zločinu vraždy, která se stala v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny v Jihlavě na ulici Slavíčkova.

Obětí vraždy se stala jednasedmdesátiletá žena z Jihlavy. Žena zemřela na následky střelného poranění. Po pachateli vraždy začali policisté okamžitě po činu intenzívně pátrat. Do pátrání jsme zapojili také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Z prvotního pověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky.

V souvislosti s těmito zjištěnými skutečnostmi pátrali policisté po osobním vozidle značky HYUNDAI IX 35 červené barvy. Toto vozidlo se v průběhu sobotního dne podařilo policistům dohledat.

Současně se obracíme ze žádostí o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu – tedy kolem 14.00 hodin – pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostřední okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem Policie České republiky. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu.

Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13.58 do 14.05 hodil projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská, a to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité.

Výzva směřuje také k dalším řidičům, zejména vozidel taxislužby, kteří v pátek 15. prosince v odpoledních, večerních nebo nočních hodinách brali na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku nebo Chrudimsku do svého vozidla staršího muže a vezli ho do Chrudimi, jejího okolí nebo do obce Medlešice a jejího okolí.

Všechny výše oslovené osoby naléhavě žádáme, aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR