logo

Z vykradené Octavie si pachatel odnesl i nožní protézu za více než půl miliónu korun

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Benešovští kriminalisté šetří případ krádeže, ke kterému došlo v noci z 15. na 16. února letošního roku v obci Poříčí nad Sázavou, část Potočiny. Neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně pátých dveří ze zavazadlového prostoru zaparkované Škody Octavia odcizil tři zavazadla, kdy v jednom z nich se nacházela i elektronická protéza pro pravou dolní končetinu. Pachatel tak způsobil poškozenému škodu přesahující částku půl miliónu korun.

S ohledem na skutečnost, že nožní elektronická protéza je velmi atypická věc, která byla vlastníkovi vyrobena na míru, se kriminalisté obrací na občany, kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k jejímu nalezení.

Výroba takové protézy trvá několik měsíců a pro poškozeného je velmi obtížné se bez ní pohybovat. Rovněž žádají případné svědky události, aby informace související s případem, sdělili na jakékoliv policejní služebně, případně je telefonicky sdělili přímo kriminalistům na telefonním čísle 606 691 232 nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

prap. Bc. Veronika Čermáková, PČR