logo

Za kokain na internetu platil Bitcoiny, čáru přes rozpočet mu udělal služební pes Celní správy

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Hradce Králové, kterého obvinili ze spáchání přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prováděli v lednu letošního roku kontrolu poštovních zásilek. Při té jejich služební pes specializovaný na vyhledávání omamných a psychotropních látek reagoval na poštovní vak přepravovaný z ciziny. Následně bylo přistoupeno k provedení vnitřní kontroly zásilky, při které bylo zjištěno, že v zásilce se nachází bílá sypká látka. Orientačním testem pak bylo předběžně vyhodnoceno, že se jedná o kokain.

Případ si následně převzalo 2. oddělení obecné kriminality Územního odboru Cheb, kterému se v rámci prověřování podařilo zjistit, že si čtyřiatřicetiletý muž měl nechat z cizí země zaslat do České republiky obálku s dvěma igelitovými sáčky, ve kterých se nacházel kokain o celkové váze přes 13 gramů. Obálka s drogou mu měla být zaslána prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb na základě jím vytvořené objednávky v síti internet. K platbě za službu měl čtyřiatřicetiletý muž z Hradce Králové užít kryptoměnu Bitcoin.

nprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR