logo

Za nehodu, při níž na D10 zemřelo malé dítě, může podle policie řidič BMW, který měl vybržďovat řidiče Octavie

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 13. ledna 2017 zahájili středočeští kriminalisté trestní stíhání šestatřicetiletého muže, který 28. prosince 2016 svojí agresivní jízdou způsobil dopravní nehodu na 32. kilometru dálnice D 10 ve směru na Turnov, při které došlo k úmrtí 8 měsíčního dítěte a k několika dalším zraněním, kdy u jedné osoby se jedná o zranění těžké.

Muž, na kterého byl vydán krajským státním zastupitelstvím předběžný souhlas se zadržením, byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení podle § 272 odst. 1,2 písm. d) trestního zákoníku a dne 15. ledna 2017 byl muž vzat do vazby. Za tento zločin mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od osmi do patnácti let.

Policie ČR disponuje kamerovým záznamem účastníka dopravní nehody, na kterém je zachycen průběh nehody. S ohledem na rodinu poškozených a s ohledem na počáteční fázi vyšetřování nebudeme tyto záznamy zatím zveřejňovat.

Středočeští kriminalisté žádají případné svědky, kteří se 28. prosince 2016 okolo 10 hodiny dopolední pohybovali po předmětné komunikaci a kteří si všimli agresivní jízdy řidiče stříbrného vozidla BMW 525 D ve verzi kombi, aby se přihlásili na telefonní číslo 607 053 573 nebo na linku 158.

por. Bc. Jakub Vinčálek, PČR