logo

Za tři dny přistihli pražští strážníci sedm řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chování některých řidičů se bohužel stále opakuje. Znovu se to potvrdilo strážníkům sloužícím v různých městských částech. Během tří dnů zadrželi 7 řidičů, kteří požili alkohol nebo drogy. Dva z nich navíc způsobili dopravní nehodu, jeden měl propadlou technickou, další řídil, ačkoliv k tomu neměl oprávnění a jeden navíc nebezpečně přejel železniční přejezd, přestože svítilo červené výstražné světlo. Všechny řidiče hlídky městské policie zadržely a předaly k dalšímu opatření kolegům ze státní policie.

Od začátku letošního roku provedli strážníci pražské městské policie orientační dechovou zkoušku na alkohol v 1 916 případech, ve 116 orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Většina testů byla pozitivních.

V samotném centru města neušel pozornosti hlídky městské policie dvaačtyřicetiletý cizinec, který nerespektoval dopravní značku v ulici Na Perštýně. Po zastavení se choval roztržitě, měl zarudlé oči a neustále se opakoval. Test na alkohol byl sice negativní, zato ten na drogy ukázal pozitivní hodnoty. Navíc měl dotyčný vozidlo s propadlou technickou kontrolou. Přestupek strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Youtube Video
Podívat se na video

Zjevně podnapilý muž se doslova vypotácel z auta poté, co ho strážníci zastavili v Kolejní ulici, Praha 6, protože měl zdeformované přední kolo, neudržel směr jízdy a opakovaně najel na zvýšený tramvajový pás. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno téměř 2 promile.

Dopravní nehody způsobili řidiči pod vlivem alkoholu v Praze 12 a 15. Prostřednictvím linky 156 oznamovatel upozornil na řidiče, který naboural jiné vozidlo a ujel. Hlídka strážníků ho nalezla v Poljanovově ulici, kde s vozem podivně kličkoval, navíc měl značně poškozenou přední část kapoty. Pětatřicetiletý řidič popřel, že by se stal účastníkem dopravní nehody, stejně jako požití alkoholu. Jak ale přišel k poškození vozidla, vysvětlit neuměl. Orientační dechovou zkouškou mu bylo zjištěno přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Na území městské části Praha 12 zadrželi strážníci ještě dalšího řidiče pod vlivem alkoholu, který se k vypití dvou piv a litru vína přiznal téměř okamžitě. Nadýchal téměř dvě promile.

Dvou havarovaných vozidel v křižovatce ulic Přátelství x V Bytovkách si v rámci hlídkové činnosti všimli strážníci. Sedmadvacetiletá cizinka, která řídila jedno z havarovaných vozidel, evidentně požila alkohol, což vzápětí potvrdila i zkouška s pozitivním výsledkem přes 2 promile. Pod vlivem omamných a psychotropních látek se Prahou 15 projížděl i pětačtyřicetiletý muž, který se hlídce ihned přiznal, že nemá řidičský průkaz, protože mu byl v minulosti uložen zákaz řízení, který sice uplynul, ale o nový průkaz si ještě nepožádal.

Se životem svým i dalších hazardoval také dvaačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výstražné světelné znamení červené barvy u železničního přejezdu Kbely – Satalice a projel pod těsně se spouštějícími závorami. Na výzvu k zastavení nereagoval a ujížděl dál. Strážníci ho dostihli až v Krnské ulici, kde muž vozidlo zastavil a dělal, že mu nepatří. Přitom vozidlo nezamknul a nechal otevřené okénko. Provedenou dechovou zkouškou bylo u muže zjištěno přes 1,5 promile alkoholu.

Všechny případy opilých či zdrogovaných řidičů si na místě převzala Policie ČR k dalšímu opatření.

Irena Seifertová, MP Praha