logo

Za volant Octavie usedl i přes dva platné zákazy řízení, jeho jízda skončila nehodou

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 30. září krátce před čtvrtou hodinou ranní se na silnici mezi Držkovem a Zásadou stala dopravní nehoda. Čtyřiadvacetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia jel ve směru od Držkova, kde při průjezdu levotočivé zatáčky dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, přejel do protisměru a vyjel mimo vozovku do lesa, ve kterém narazil do vzrostlých stromů.

Alkohol byl u řidiče havarovaného vozidla vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Provedenou kontrolou policisté ovšem zjistili, že tento mladý řidič, který se při nehodě lehce zranil, má již v současné době vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel, a to Okresním soudem v Jablonci nad Nisou do listopadu letošního roku a Okresním soudem v Děčíně do dubna 2018.

Charakter a doba jeho léčení jsou předmětem probíhajícího šetření policistů z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. Ti již také ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

nprap. Dagmar Sochorová, PČR