logo

Za volantem ujíždějícího BMW seděl muž pod vlivem alkoholu a drog, navíc s platným zákazem řízení

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ujížděl policejní hlídce a havaroval. Měl pozitivní orientační dechovou zkoušku i orientační test na omamné a psychotropní látky a platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

V úterý 2. 10. 2018 kolem půl deváté večer chtěli policisté, za použití výstražného zvukového a světelného zařízení, na ulici Jarmily Glazarové v Olomouci, zastavit a zkontrolovat osobní motorové vozidlo BMW. Řidič však na uvedený signál nereagoval a začal policistům ujíždět. Zajel do zahrádkářské kolonie, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky měl dostat smyk a pravým bokem narazit do drátěného oplocení.

 

Po nárazu pokračoval řidič v jízdě ještě zhruba 50 metrů a opět narazil do drátěného oplocení. Následně byl zajištěn policisty. Ti zjistili jeho totožnost. Jednalo se o 24letého muže ze Šumperska. Policisté u něj provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Dechovou zkouškou mu naměřili téměř 0,9‰ alkoholu v dechu, orientační test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na přítomnost amfetaminu.

Řidič se po poučení odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Při dalším šetření policisté zjistili, že řidič má rozhodnutím Okresního soudu Bruntál vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do července 2019. Další jízdu mu zakázali.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob, hmotná škoda na vozidle je odhadována na 20 000 korun, na poškozeném oplocení na předběžně 5 000 korun. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR