logo

Za zničení zařízení zastávky trolejbusů hrozí muži ze Zlína až dvouletý pobyt ve vězení

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zlínští policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví šestadvacetiletému, dosud netrestanému, muži ze Zlína.

Pod vlivem alkoholu ničil bezdůvodně zařízení trolejbusové zastávky, strhával reklamní panely, jimiž tloukl do automatu na výdej jízdenek, vytrhl odpadkový koš a jeho obsah vysypal po okolí. Svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř pět tisíc korun. V případě odsouzení hrozí mladému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Začátkem prosince kolem půl třetí ráno vzbudil hluk a rány dva obyvatele panelového domu na Jižních Svazích. Jeden z nich viděl ze svého okna na trolejbusovou zastávku, kde byli dva muži, z nichž jeden se choval jako smyslů zbavený a ničil její zařízení. Oba obyvatelé bytového domu zavolali na linku tísňového volání Městské policie. Strážníci učinili nepříčetnému jednání mladého muže přítrž.

Dechová zkouška u něj i u jeho kamaráda ukázala více než jednu promile alkoholu. Po příjezdu policistů se oba muži zpočátku snažili svalit odpovědnost za vzniklou škodu na kolemjdoucího, který prý z místa uprchl. Ale po chvíli řekli pravdu. Popíjeli v blízké restauraci a kolem druhé hodiny ráno odešli na zastávku a chtěli jet domů. Starší z nich, šestadvacetiletý, pod vlivem alkoholu a z důvodu vztahových problémů, ničil vše, co mu přišlo pod ruku a mladší, dvacetiletý, mu sice říkal, ať toho nechá, ale bez úspěchu.

nprap. Monika Kozumplíková, PČR