logo

Zabarikádovaný muž v Kobylisích vyhrožoval svému okolí, složky IZS musely evakuovat celý panelák

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po 11. hodině dopolední vyjíždělo hned několik policejních jednotek do pražských Kobylis, kde podle telefonického oznámení na tísňovou linku 158 mělo dojít k zabarikádování psychicky narušeného muže, který zároveň vyhrožoval celému okolí.

Vzhledem k charakteru události a s ohledem na bezpečnostní riziko na místo zamířili kromě policistů z Pohotovostní motorizované jednotky, Cizinecké policie a Místního oddělení i pražští hasiči a policejní vyjednavač. Obyvatelé dotčeného bloku byli evakuováni a celé okolí bylo uzavřeno. Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na okolnosti a panující nízké teploty vyslal k události i vyhřátý autobus.

Krátce po 13. hodině dorazila i Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Zabarikádovaného 33letého muže se krátce po 13. hodině a 30. minutě podařilo zajistit.

Na místě zasahoval i policejní pyrotechnik, který naštěstí žádný nebezpečný předmět zajišťovat nemusel. Potřebnou součinnost policii poskytla i Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, v jejíž péči nakonec zajištěný muž skončil.

Okolnosti případu jsou nyní v šetření kriminalistů.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR