logo

Zákaz řízení „oslavoval“ driftováním, krátce poté ho zastavili policisté

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté pětadvacetiletého muže z Prostějova.

Muž byl dne 18. listopadu 2018 v Prostějově policisty kontrolován jako řidič osobního automobilu, přestože nebyl držitelem řidičského oprávnění. Věc pro podezření z přestupku podle zákona o silničním provozu policisté postoupili k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O měsíc později tento muž řidičský průkaz řádně získal.

Dne 8. ledna 2019 před polednem muže policisté při řízení vozidla kontrolovali znovu. Tentokrát krátce po tzv. driftování v ulici B. Šmerala v Prostějově. Při kontrole muž předložil řidičský průkaz, ale také rozhodnutí Magistrátu města Prostějova o vyslovení zákazu činnosti, spočívajícím v zákazu řízení motorových vozidel. Tento mu byl spolu s pokutou uložen a nabyl právní moci jen několik desítek minut před silniční kontrolou.

Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. Za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Předložený řidičský průkaz policisté muži již nevrátili.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR