logo

Zaměstnanci stavby zachránili z jímky v Praze vysílenou a podchlazenou fenku

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zaměstnanci stavby vyprostili z jímky plné vody vysílenou a podchlazenou fenku. Předali ji do útulku pražských strážníků

Z uzavřené jímky plnící se vodou se ozýval hluk. Ten uslyšeli stavební dělníci a po odkrytí víka v ní nalezli fenu, kterou vytáhli ven a přivolali na místo strážníky. Vysílená, podchlazená, asi 12 let stará fenka plemene tosa inu skončila v útulku pražské městské policie.

V úterý krátce před půl osmou ráno přijalo centrální operační středisko volání z dramatické záchrany psa. Zaměstnanci stavby rodinných domů v Úbislavské ulici v Praze – Písnici, vyprostili z jímky zakryté plastovým víkem fenku. Ve chvíli, kdy se jímka začala plnit vodou, fena zápasila o svůj život a snažila se dostat ven. Tím způsobila hluk, který zaslechli stavbaři.

Vysílenou a podchlazenou fenu zabalili a počkali na příjezd strážníků. Asi 12 letá fena se zhoršenou akcí pánevních končetin skončila v péči ošetřovatelů útulku pražských strážníků.

Fenka byla umístěna na vyhřívací podložku za účelem stabilizace tělesné teploty a poté následovala další veterinární vyšetření. Díky označení mikročipem byla fenka v odpoledních hodinách předána majiteli.

Irena Seifertová, MP Praha