logo

Zaměstnanec podniku ve Kvasinách parkoval na vyhrazeném parkovacím místě místního obyvatele, ze stranu před ním pak vystřelil z plynové pistole

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 30. listopadu ve 22:00 oznámil muž na linku 158, že poblíž vrátnice jednoho podniku v Kvasinách vystřelil z plynové pistole.

Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku. Ta zjistila, že výstřel byl vyhroceným řešením hádky dvou mužů. Jeden z nich, místní občan, má vyhrazené místo pro parkování a druhý z nich, zaměstnanec podniku, mu na tomto místě opakovaně parkuje.

V pátek, když muž opět přišel ke svému autu, zaparkovaném v zákaze, objevil se u něj druhý muž se psem a začal mu nesprávné parkování vyčítat. Vyhrožoval mu, že mu vypustí kola, křičel na něj a jeho pes štěkal.

Řidič dostal strach a vystřelil do vzduchu z plynové pistole. Hned potom se situace zklidnila a střelec celou věc oznámil na linku 158. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že při incidentu naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Oba muži čekali na hlídku už v klidu a spor řešit nechtěli. Hlídka zjistila, že muž s plynovou pistolí na nikoho nemířil a nikomu nevyhrožoval, pouze se bál štěkajícího velkého psa.

Oznamovatel hlídce uvedl, že si hned po výstřelu uvědomil, že tímto způsobem spor řešit neměl, a proto sám zavolal na linku 158. Svého předchozího jednání litoval. Hlídka incident vyřešila příkazním řízením a přestupce zaplatil pokutu tisíc korun.

por. Mgr. Alena Kacálková, Policie ČR