logo

Zásahová jednotka si došla pro drogového dealera, který zásoboval Žižkov

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Detektivové třetího policejního obvodu ze 4. oddělení obecné kriminality, jejichž hlavní pracovní náplní je potírání drogové kriminality, v minulých dnech ukončili práci na objasnění případu prodeje drog v Praze 3.

Na základě získaných informací, začali na konci srpna tohoto roku prověřovat třiadvacetiletého muže, který bydlel v Písecké ulici a prodával drogy. Vzhledem k tomu, že se získané poznatky potvrdily a detektivové získali dostatek informací, provedli ve spolupráci se zásahovou jednotkou zákrok a muže u něj doma zadrželi.

Youtube Video
Podívat se na video

Při následné domovní prohlídce v bytě našli více než 2,5 kilogramu konopí, 220 gramů taneční drogy MDMA, 90 gramů pervitinu, hašiš, kokain, velké množství různých tablet a další opiáty. Vše kriminalisté zajistili a odeslali k odborné expertíze z odvětví chemie, aby zjistili, kolik a jaké látky se v nalezených drogách nachází. V bytě byly také zajištěny dvě plynové pistole.

Youtube Video
Podívat se na video

Zadržený muž je nyní stíhaný vazebně pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Podle zjištění kriminalistů stíhaný muž prodával drogy minimálně od května loňského roku.

por. Bc. Jan Daněk, PČR