logo

Zásahová jednotka si došla pro podezřelé z přepadení hlídače bazénu v Podolí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Případ se odehrál třináctého dubna v brzkých ranních hodinách. Tehdy dva neznámý pachatelé vylákali pracovníka ostrahy až k tobogánu, kde na něj zamaskovaní kuklami „vyrukovali“ se zbraní v ruce.

Přepadeného nakonec spoutali a chtěli po něm vydání klíčů od trezorů, aby se dostali k penězům. Jejich smůlou bylo, že vrátný měl u sebe pouze klíče od místnosti, kde jsou trezory uloženy, avšak od trezorů samotných nikoli.

Navíc v ten pro lupiče nejméně vhodný okamžik přijel k bazénu pekař, který přivezl v rámci ranního rozvozu do tamního bufetu čerstvé rohlíky. Jeho přítomnost pachatele vylekala natolik, že z místa loupeže utekli bez jediné koruny.

Prošetřování této události si převzali do své kompetence kriminalisté třetího oddělení čtvrtého policejního obvodu. Ti potřebovali padesát tři dní k tomu, aby případ objasnili a zadrželi podezřelé.

Youtube Video
Podívat se na video

Zadržení mužů ve věku od jednadvaceti do šestačtyřiceti let věku provedla čtvrtého června v hale Hlavního nádraží pražská zásahová jednotka. Bylo totiž důvodné podezření, že by zadržovaní mohli být ozbrojeni. A to se také potvrdilo, jeden z mužů měl u sebe plynovou pistoli.

Po zadržení následovaly domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor. V rámci těch kriminalisté zajistili věci, které zadržení použili k loupežnému přepadení. Jednalo se konkrétně o kukly, kterými měli lupiči zahalenou tvář, taktické vesty a stehenní pouzdro na zbraň.

Zadrženým následně vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu loupež, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Podstatné také je, že někteří z obviněných se ke shora popsané loupeži následně plně doznali.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR