logo

Záštitu nad Gladiator race 2018 převzal středočeský policejní ředitel

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Záštitu nad částí závodu záchranných a bezpečnostních složek převzal ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. JUDr. Václav Kučera. Celá akce se pak konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

V sobotu 5. května bylo možné vidět kromě klasických kategorií závod téměř 90 středočeských policistů, kteří vyběhli na trať přeboru krajského ředitele v terénním překážkovém běhu, jež byl součástí závodu Inov-8 Gladiator Race Milovice 2018. Na převážně bahnité trati si i policisté prověřili svoji fyzickou zdatnost, mrštnost a výdrž.

Krajské ředitelství mělo v sobotu přímo v centru dění svůj stánek, kde byly zájemcům o vstup do řad Policie ČR poskytnuty informace a materiály k náboru.

Návštěvníci si nenechali ujít ani skvěle předvedené ukázky práce policistů z oddělení služební kynologie a poté i dynamické ukázky kolegů ze středočeské pořádkové jednotky a také středočeské zásahové jednotky, kde obě jednotky předvedli zadržení nebezpečných pachatelů. Za každý úkon byli odměněni zaslouženým potleskem.

nprap. Bc. Michaela Richterová, Policie ČR