logo

Zástupci Interpolu v Praze řešili terorismus

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Praze se uskutečnilo mezinárodní pracovní setkání Interpolu na téma osamělí a zahraniční bojovníci terorismu.

Ve dnech od 6. do 8. března se v Praze uskutečnilo pracovní setkání projektu NEXUS, které bylo zaměřeno na hrozbu zahraničních bojovníků a teroristické útoky páchané osamělými teroristy.

Slavnostního zahájení konference se ujal policejní prezident ČR generálmajor Tomáš Tuhý, který měl možnost významné mezinárodní delegáty přivítat, vyjádřit plnou podporu projektu a popřát úspěšné jednání a vůbec příjemný pobyt v Praze.

„Jsem velmi rád, že se Praha na tři dny stala dějištěm tak významné akce Interpolu, kde na téma terorismu diskutovali experti nejen z Evropy, ale také Afriky a Středního Východu. Já tuto konferenci jednoznačně vnímám jako velkou příležitost pro vzájemné předání užitečných informací, zkušeností a postupů vedoucích ke zlepšení mezinárodní policejní spolupráce a tím efektivnějšímu boji proti terorismu, který se Evropy stále více a bolestněji dotýká. Jen společně můžeme proti této novodobé hrozbě efektivně bojovat“, řekl genmjr. Tomáš Tuhý.

Třídenní setkání bylo realizováno na základě žádosti Interpolu, který se problematikou terorismu zabývá už od roku 2001. Jedním z projektů je právě NEXUS, který je zaměřen konkrétně na Evropu.

Mnoho zemí účastnících se této konference se již v minulosti s teroristickým útokem bohužel muselo potýkat a jejich zkušenosti jsou pro nás velmi cenné.

kpt. Mgr. Iveta Skupien, Policie ČR