logo

Žateckým policistům ujížděl muž se zákazem řízení, po nehodě se pokusil utéct

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kolem poledne v jedné z žateckých ulic chtěli policisté zkontrolovat vozidlo tovární značky Volkswagen. Důvod k jeho zastavení nebyl zcela běžný. Policisté si totiž všimli 24letého řidiče, o kterém ze své osobní a místní znalosti věděli, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Zřejmě tato skutečnost vedla řidiče k tomu, že začal před hlídkou vysokou rychlostí ujíždět. Zkušená hlídka však neukázněného řidiče nespustila z očí. Pronásledovala jej do té doby, než ujíždějící skončil s vozidlem v příkopu.

Přijíždějící hlídka jen viděla, jak řidič vybíhá z auta a snaží se z místa utéct. Naštěstí se jej po několika metrech policistům podařilo zadržet a jejich společná cesta vedla na obvodní oddělení.

Co muže vedlo k tomu, že měl usednout za volant v době, kdy mu toto bylo zakázáno okresním soudem a následně ujíždět, policistům říci nechtěl. Ještě tentýž den si provinilý řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu soud může uložit až dvě léta odnětí svobody.

nprap. Mgr. Irena Pilařová, Policie ČR