logo

Zdemolované BMW skončilo po silvestrovské nehodě v řece Oskavě, řidič nadýchal policistům více než 1,5 promile alkoholu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý, krátce před druhou hodinou ráno, havaroval s vozem značky BMW v Oskavě na Šumpersku mladý podnapilý řidič. A zanechal za sebou doslova spoušť.

Během jízdy ve směru na obec Bedřichov v ostré levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a profilu vozovky, vyjel vpravo mimo silnici, porazil náletový keř a sjel do koryta řeky Oskavy, kde na protější straně přední částí vozu narazil do zděné výztuhy koryta. Po nárazu se vozidlo přetočilo a poškodilo dřevěný mostek vedoucí k přilehlému domu. V souvislosti s nárazem došlo také k poškození tújí a skříně hlavního uzávěru plynu. Při havárii se řidič lehce zranil.

Po prvotním ošetření byl zdravotnickou záchrannou službou přepraven do FN Olomouc. Na místě přítomní hasiči učinili nezbytná opatření směřující k zabránění úniku provozních kapalin do koryta řeky a zajistili také samotné vyproštění vozidla.

Řidič se podrobil dechovým zkouškám, při kterých mu byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce nad 1,5 ‰ alkoholu v dechu. Celková škoda způsobená při havárii byla předběžně odhadnuta na 160 000 Kč.

Nezodpovědný řidič je nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení mu za řízení pod vlivem alkoholu a způsobení havárie hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až tříletý trest odnětí svobody. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této havárii došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR