logo

Zdrogovaný muž se prý necítil dobře, a tak poškodil zaparkovaný Mercedes

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci si ve zkráceném přípravném řízení převzal 27letý muž z Plzeňska.

Ten dne 14. prosince ve dvě hodiny nad ránem na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě před restaurací Split úmyslně poškodil zaparkovaný osobní vůz značky Mercedes Benz. Konkrétně z vozidla utrhl zpětné zrcátko, poškrábal lak vozidla a způsobil na karosérii promáčkliny, když do něj kopal. Zrcátko, které zničil, bylo vybaveno mnoha funkcemi včetně funkce sledování mrtvého bodu, jeho obměna proto nebude levná. Majitel vyčíslil vzniklou škodu částkou 150 000 korun.

Ačkoliv se muž z Plzeňska na mercedesu poměrně dost vyřádil, pozornost okolí na sebe neupoutal, a proto mu v odchodu z místa činu nic nebránilo. Teprve potom, když nám majitel poškození vozidla v dopoledních hodinách oznámil, jsme si vyžádali záznamy z kamerového městského systému, které muže z uvedeného činu usvědčily. Podezřelý se v současné době zdržuje přechodně v České Lípě a z Plzeňska sem přijel za prací. Do policejního protokolu o sobě policistům sdělil, že užívá drogy, po kterých mívá často halucinace. V inkriminovanou noc byl pod vlivem drog a necítil se dobře. Proč auto poškodil, neví, ale svého činu nyní lituje a je připraven majiteli vzniklou škodu nahradit.

Policie ČR