logo

Zdrogovaný muž se šroubovákem v ruce tvrdil kladenským strážníkům, že ve sklepě provádí rekonstrukci

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ranních hodinách 16. března bylo přijato na tísňovou linku Městské policie Kladno oznámení o podezřelé osobě, která v ulici Ostravská obchází a nahlíží do sklepních prostor domu.

Z hovoru byl zjištěn bližší popis osoby, kdy se jedná o muže, který je oblečen do šusťákových kalhot černé barvy a bundy barvy červené. Na místo ihned vyslána hlídka, která okamžitě prověřila uvedené místo, kde bylo zjištěno jedno otevřené okno do společných prostor. Opětovně kontaktován oznamovatel události, kdy hlídce bylo označeno okno, kterým muž vlezl do sklepa a následně ho za sebou zavřel. Strážníky byl kontaktován domovník domu, který umožnil vstup a následnou prověrku sklepních prostor. Přičemž hned u vstupu strážník uviděl muže, který páčil zámek u jedné z kójí.

Muž odhodil na zem šroubovák a tvářil se jako by nic nedělal. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byl vzápětí podezřelý strážníkem omezen na osobní svobodě a byla mu přiložena pouta. Na místo byla přivolána hlídka Policie České Republiky. Před příjezdem policistů byla provedena bezpečnostní prohlídka podezřelého. Byl vyzván k prokázání totožnosti, kterou ústně uvedl a dále sdělil, že užil návykové látky a to marihuanu a pervitin. Nejdříve uvedl, že je údržbář a provádí rekonstrukci, dále uvádí, že do sklepních prostor vnikl oknem, následně sdělil i úkryt osobních i odcizených věcí. Na místo vyslána hlídka, která věci zajistila do příjezdu policistů, kteří si celou věc převzali k dalšímu opatření.

MP Kladno