logo

Zdrogovaný muž zdemoloval v Pardubicích hotelový pokoj a nakonec spadl ze střechy

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před třetí hodinou ranní zažili budíček a posléze i policejní manévry hosté jednoho penzionu v Pardubicích.

Na střechu ubytovacího zařízení totiž vylezl muž a nesrozumitelně křičel na celou ulici. Naneštěstí pro něj, byla střecha šikmá, takže po ní uklouzl a spadl asi ze čtyřmetrové výšky. Poté zkrvavený běhal po ulici. Hlídka městské policie byla prakticky okamžitě na místě, jelikož právě prováděla kontrolní činnost v blízkém okolí.

Po jejich příjezdu došlo k rychlému zajištění sedmatřicetiletého muže. V tento okamžik na místo přijeli i strážníci z výjezdové skupiny, kteří se muže ujali. Ačkoliv byla jakákoliv komunikace s mužem slovenské národnosti složitá, podařilo se zjistit, že muž je v penzionu ubytovaný. A personál na tohoto hosta jen tak nezapomene. Zůstala po něm hotová spoušť. V pokoji byl neskutečný nepořádek, rozlámané židle, poničený sprchový kout a mezi poházenými věcmi i stopy od krve. Strážníci se od muže slovenské národnosti už nic dalšího nedozvěděli, nešlo to. Muž zmateně gestikuloval, neměl pojem o čase ani o místě, kde se nachází, mluvil tak rychle, že mu nikdo z přítomných nebyl schopen porozumět.

S ohledem na jeho zdravotní stav byla na místo přivolána záchranka a zároveň byly provedeny zkoušky na alkohol a omamné látky. První dechová zkouška byla negativní, ovšem ověření na přítomnost omamné látky v těle bylo s pozitivním výsledkem.

Muž byl za asistence strážníků převezen do nemocnice, odkud později zamířil na záchytku, do doby než odezní akutní intoxikace. I v tomto zdravotnickém zařízení byly s tímto agresivním mužem opakované problémy a strážníci museli provést asistenci i při podávání léků. Případ bude mít ještě dohru, vzhledem ke škodě na majetku se celou věcí bude zabývat Policie ČR, která si na místě případ převzala.

Lucie Klementová, MP Pardubice