logo

Zdrogovaný muž zničil zařízení bytu a s nožem v ruce vyrazil proti policistům, ti ho zpacifikovali taserem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V polovině září v brzkých ranních hodinách vyjížděli policisté z Oddělení hlídkové služby do jednoho z bytů v městské části Brno-Komín.

Hned několik telefonátů od vyděšených sousedů dávalo tušit, že tentokrát rušení nočního klidu nespraví domluva či pokuta. Na místě bylo slyšet řev, bouchání do podlahy a nábytku. Vzhledem k situaci policisté po zajištění prostoru a možné únikové trasy vyčkali na příjezd hlídky vyzbrojené taserem.

Po otevření dveří se policistům naskytl pohled na zcela zničené zařízení bytu. Muž měl bledý obličej, zarudlé oči, plival kolem sebe a vydával neartikulovaný řev. Bylo zjevné, že je pod vlivem návykových látek. Devětatřicetiletý agresor podle předpokladů nedbal domluv ani řádných výzev a s nožem v ruce vyrazil proti zasahujícím policistům.

Nakonec se ho podařilo zpacifikovat právě za použití taseru a dalších donucovacích prostředků. Plné ruce práce s ním měli čtyři policisté. Do nemocnice putoval pod jejich dohledem. Ze svého protiprávního jednání se bude pachatel zodpovídat ve správním řízení.

por. Pavel Šváb, PČR