logo

Ze skály na Bruntálsku spadla mladá dvojice, dívka byla po pádu na železniční trať v přímém ohrožení života

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Bruntálští policisté započali prověřovat okolnosti události, ke které došlo dne 4. 5. 2018 před 19.30 hodinou na Bruntálsku.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 15letá dívka měla spadnout ze skály z výšky zhruba 15,5 metrů na železniční svršek železniční trati.

Dívka utrpěla vážná poranění, byla transportována záchranáři do nemocnice.

Policisté provedli ohledání a dokumentaci místa události. K objasnění okolností události zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 4. května u vážné události v Bruntále. Před půl osmou večer bylo krajské operační středisko ZZS MSK informováno o pádu člověka ze skály na okraji města Bruntál. Na místo ihned vyjela místní posádka rychlé lékařské pomoci a k zásahu byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Týmy ZZS na místě ošetřovaly dvě osoby, které měly podle informací, jež mají záchranáři k dispozici, spadnout ze skály, z výšky okolo deseti metrů.

Patnáctiletá dívka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři museli zajistit její dýchací cesty intubací a převést pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření svědčilo pro poranění mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění. Dívka byla zajištěna pánevním pásem a krčním límcem a následně uložena do vakuové matrace. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým leteckých záchranářů transportoval do ostravské Fakultní nemocnice, a to na oddělení urgentního příjmu.

V péči posádek ZZS byl rovněž osmnáctiletý mladík, který utrpěl poranění hlavy. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval, jeho zranění se jevilo jako středně těžké. Po ošetření byl předán do další péče v krnovské nemocnici.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR