logo

Žena bez řidičského oprávnění srazila Škodovkou ve Frýdlantu nad Ostravicí tři chodce

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté územního odboru Frýdek-Místek prověřují okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo dne 2. 8. 2017 kolem 13.15 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí. 32letá řidička vozu zn. Škoda z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru, načež najela na vyvýšený ostrůvek oddělující prostor objektu a narazila do sloupku s umístěnými dopravními značkami. Nato vůz narazil do tří chodců, kteří šli v místě spolu s dalšími. Poté automobil narazil do vyvýšeného obrubníku.

Chodci ve věku od 38 do 54 let utrpěli vážná poranění a z místa byli transportováni k dalšímu ošetření do nemocnic. Řidička nebyla ovlivněna návykovými látkami. Policisté na místě provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Dále bylo zjištěno, že řidička není v současnosti držitelem příslušného řidičského oprávnění. Okolnosti nehody policisté i nadále prověřují.

„Před čtvrt na dvě odpoledne obdrželi operátoři záchranné služby informaci o události ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde v areálu benzínové čerpací stanice došlo ke střetu chodců s automobilem. K zásahu byly vyslány pozemní posádky ze dvou stanovišť a vrtulník LZS. Pacient neznámé totožnosti utrpěl život ohrožující zranění hrudníku a břicha. Musel být uveden do umělého spánku a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Další, čtyřiapadesátiletý muž byl ošetřen s vážným poraněním hlavy. Oba pacienty po prvotním ošetření transportovaly následně posádky ZZS na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Třetí postižený, ve věku osmatřiceti let, byl ošetřen s poraněním hlavy a horní končetiny. Předán byl na úrazové ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR