logo

Žena dlouho nevycházela z bytu, policisté se k ní dostali po hasičském žebříku, tam na ně zaútočila sprejem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nedlouho před půl desátou dopoledne přijali operátoři linky tísňového volání oznámení. V tom sousedi avizovali, že obyvatelka jednoho z bytů v činžovním domě v ulici Na Zámecké již dlouho nevychází, že už jí dlouho neviděli, a proto mají starost o její zdraví, možná dokonce život.

Na místo okamžitě vyrazili policisté k prověření tohoto oznámení. Ti se snažili do bytu v pátém patře doklepat a posléze i dobouchat, ale bez konkrétního výsledku. Proto muži zákona na místo přizvali hasiče s výškovou technikou a také zdravotníky pro případ nutnosti.

Po opakovaných neúspěšných pokusech se dostat do bytu dveřmi došlo na hasičskou plošinu. Za její pomoci byli policisté vyzvednuti k oknu bytu v pátém patře a provedli násilný vstup. To ale nebylo jediné jejich „dobrodružství“.

Jakmile se totiž policisté dostali dovnitř, žena na ně „zaútočila“, k čemu využila blíže nespecifikovaný sprej, kterým se snažila policisty zahnat. Jelikož byla dotyčná i agresivní, museli policisté vůči ní použít donucovací prostředky.

Poté, co se ženu podařilo zpacifikovat, předali jí policisté přítomným záchranářům. Ti ji následně transportovali do nemocnice na příslušné psychiatrické oddělení.

Po celou dobu zásahu bylo nutné, s ohledem na používání výškové techniky, vypnout v dané lokalitě elektrický proud v tramvajových trolejích. Tato situace trvala přibližně padesát minut.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR