logo

Žena na Konicku napadla záchranáře, kteří ji chtěli ošetřit

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během dne 30. října popíjela 40letá žena se svými známými alkoholické nápoje na chatě v obci Stražisko. Protože alkohol zkombinovala s léky, které užívá, udělalo se jí nevolno a nebyla schopna se udržet na nohou.

Její kamarádi přivolali záchrannou službu, která o události informovala policii. Intoxikovaná žena byla agresivní, nechtěla se zdravotníky spolupracovat a řidiče sanitky kopla. Ani po výzvě policistů se situace nezlepšila a stále byla vůči záchranářům útočná. Policisté jí přiložili pouta a připoutali je k sanitním nosítkám.

V sanitce se zdravotní sestra pokusila ženě změřit tlak, protojí byly pouta z jedné ruky odstraněny. Podezřelá ale uvolněnou rukou udeřila zdravotnici do rtů. Opětovně skončila útočnice připoutána k nosítkám a za asistence policistů byla převezena do prostějovské nemocnice. Zde se již zklidnila a byla ošetřena.

Provedenou dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1,92 promile alkoholu v dechu. Ke zranění zdravotníků naštěstí nedošlo. Agresivní žena se bude z důvodu útoku na zdravotníky zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR