logo

Žena podezřelá z krádeže odjela z místa činu na člunu

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 přijali pardubičtí policisté oznámení na linku 158 o krádeži věcí z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny.

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělní přijeli na místo téměř okamžitě a zjistili, že si místní chatař nejprve všiml, že mu nějaká dívka odjíždí na jeho člunu od chaty přes slepé rameno Labe na druhou stranu. Proto hned zavolal na souseda a spolu na jeho člunu pluli za zlodějkou na druhou stranu. U břehu zůstal už jen opuštěný člun, který si poškozený vzal a převezl zpět. Když se vrátil, všiml si, že mu z pergoly domu zmizel i mobilní telefon, platební karty, peníze a nějaké jiné drobnosti. Okamžitě tedy požádal souseda, aby volal linku 158 a zároveň sedli do auta a jeli ke koupališti Cihelna, kam viděli odcházet dívku z člunu. Ta před nimi nejprve utíkala, nicméně se jim jí podařilo chytit. Následně tam přijeli policisté a událost si převzali.

Policisté 19letou dívku vyzvali, aby vyndala věci ze svého batohu, což ona učinila. Jak se v jejím batohu vzal občanský průkaz, platební karty, mobilní telefon a jiné věci poškozeného muže na místě vysvětlit nedokázala. Proto byla zadržena a převezena na obvodní oddělení k dalším úkonům. Vzhledem k tomu, že na obvodním oddělení se podezřelá ke krádeži věcí doznala, bylo jí ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody. K případným dotazům proč nebyla obviněna i z krádeže uvádíme, že cena odcizených věcí nedosáhla výše 5.000 korun a tudíž tato skutečnost zůstává ve fázi přestupkového jednání, kdy jí za toto jednání hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta. Poškozenému muži zároveň policisté vydali odcizené věci.

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, Policie ČR