logo

Žena se doma bála říct, že utratila peníze, vymyslela si proto loupež

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Koncem února oznámila na Policii ČR 34 letá žena z Hradce Králové, že stala obětí loupeže.

K události mělo dojít dne 21. února 2018 mezi 16:00 a 16:30 v prostorách vlakového nádraží v Hradci Králové, kde jí dvě neznámé ženy měly odcizit finanční hotovost ve výši 2 tisíc korun. Poškozená na policii uvedla, že poté, co k ní pachatelky přistoupily, starší z nich ji měla přimáčknout na zeď, uchopit rukou pod krkem a vyzvat ji k vydání peněz. To však prý napadená odmítla s tím, že peníze má určené na zaplacení nájmu a také na léky. Druhá žena ji mezitím měla však sáhnout do kapsy a odcizit odtud dvě tisícikorunové bankovky.

To, že má poškozená u sebe peníze, si prý zlodějky měly všimnout v okamžiku, kdy chvíli před tím poškozená místo kapesníku vyndala z kapsy omylem zmíněné bankovky. Policistům následně předala přibližný popis pachatelek. Ti proto ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z loupeže s trestní sazbou až na 10 let.

Případem se začali rovněž intenzivně zabývat policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Hradec Králové, kteří v rámci operativního šetření mi. prověřili záznamy z více jak dvaceti kamer z místa činu a jeho blízkého okolí.

Na základě vyhodnocení kamerových záznamů, výpovědí svědků a dalších okolností případu policisté však zjistili, že si žena celou událost vymyslela. Policistům se v těchto dnech přiznala, že naopak peníze sama utratila a měla strach o tom říci svým spolubydlícím, kteří prý počítali s finančním příspěvkem.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR