logo

Žena se na facebooku loučila se životem, pomoc přišla naštěstí včas

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli dne 30. září 2018 ve 21:20 přijali policisté na tísňovou linku volání od 33 leté ženy z Třebechovic pod Orebem, která operačnímu důstojníkovi sdělila, že se na facebooku loučí se životem neznámá „dívka“ z Mohelnice.

Policisté proto okamžitě začali po zoufalé pisatelce pátrat a o spolupráci požádali také kolegy z Olomouckého kraje. Složitost případu spočívala zejména v tom, že informace o plánované sebevraždě ze strany neznámé dívky/ženy bylo učiněno na facebookové stránce, ze které je velmi složité identifikovat pisatele.

Na základě provedeného šetření a profesionálního vyhodnocení získaných informací ze strany policie bylo však záhy zjištěno, že se jedná o 21 letou ženu, která skutečně bydlí v Mohelnici. Ve spolupráci s tamními policisty byla proto ihned na místo vyslána policejní hlídka, která ženě přivolala lékařskou pomoc.

Díky oznámení a včasnému zásahu jednotlivých složek tak akce skončila nakonec úspěšně. Záchranou života ženy tak policisté i tentokrát naplnili heslo pomáhat a chránit.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR