logo

Žena se na internetu seznámila s „americkým novinářem“, postupně mu poslala 640 tisíc korun

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve pondělních odpoledních hodinách se na policejní služebnu dostavila 39letá žena z Hradce Králové, která učinila oznámení o podezření na podvod.

Žena do protokolu uvedla, že se na jedné internetové seznamce na konci listopadu seznámila s mužem, který vystupoval jako americký investigativní novinář pracující pro armádu spojených národů toho času v Pákistánu. Navázala s ním komunikaci a po nějaké době plánovali společnou budoucnost. Již na začátku prosince jí měl poslat kufr s dokumenty a penězi na jejich budoucí společný život. Kufr měl být však kvůli vysoké hodnotě obsahu zadržen přepravní společností. Aby kufr nezadržovali, musela žena zaplatit poplatek. Těchto poplatků bylo několik a žena zaslala celkem více jak 640 tisíc korun.

Až na základě přečtení článku v novinách si prověřila fotku kufru a zjistila, že stejná fotka byla zaslána téměř 90 lidem. Fotku novináře vložila do vyhledávače, který našel, že se jedná o známého moderátora z maďarské televize. V této chvíli si uvědomila, že se stala obětí podvodu a přišla na Policii ČR podat trestní oznámení.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvodu, za který neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

Ačkoliv stále apelujeme na občany, aby nikomu neznámému, natož někomu, s kým se seznámí na sociálních sítích, neposílali žádné peníze, přesto je tento případ od prosince na Hradecku již čtvrtý v pořadí – odkazy na předchozí případy zde, zde a zde. Ve všech případech se jedná o ženy, které dohromady zaslaly cca 2 miliony korun úplně neznámým lidem.

por. Iva Kormošová, Policie ČR