logo

Žena si strážníky v Brně spletla s taxíkem, nadávala jim a házela po nich své osobní věci

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

S podnapilou ženou si ve středu večer nevěděla rady obsluha rychlého občerstvení v Masarykově ulici v Brně a zavolala proto strážníky.

Ti nemuseli uvnitř dlouho pátrat, třiatřicetiletá žena totiž vykřikovala na celou restauraci. Na výzvu strážníků s nimi vrávoravým krokem vyšla ven ke služebnímu vozidlu, kde ji hlídka vyzvala k předložení dokladů. Následně žena vyndala z peněženky kartičku zdravotní pojišťovny, slevové karty a nakonec předala peněženku strážníkům, aby prý doklady našli sami.

Mezi diktováním osobních údajů do vysílačky žena strážníkům tykala, urážela je a postupně jí bylo stále méně rozumět. To, že za její chování může alkohol, potvrdila hodnota 2,3 promile na displeji alkoholtesteru. Strážníci jí oznámili, že následující noc pravděpodobně stráví na záchytné stanici.

Na to žena zareagovala tím, že se pokusila otevřít dveře služebního vozidla se slovy „mám toho dost, odvez mě domů“. Když jí hlídka oznámila, že ji rozhodně nikam nepoveze, a vyzvala ji, aby počkala na sanitku záchytu, žena sáhla do kabelky a začala po strážnících házet její obsah.

Její útok ale neměl dlouhého trvání a za okamžik seděla v poutech v přistavené sanitce, která ji převezla na záchytku. Případ pro ni bude mít dohru u správního orgánu, který bude řešit podezření z neuposlechnutí výzvy a ze znevážení postavení úřední osoby.

Bc. Tereza Kadrnožková, MP Brno