logo

Žena uštknutá mambou zelenou zemřela v nemocnici

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze zemřela žena, kterou minulý týden uštkla v domě v pražských Hlubočepích mamba zelená. Mluvčí nemocnice informoval, že smrt ženy nesouvisí s hadím uštknutím. To však později vyvrátila nařízená pitva.

Po uštknutí mambou zelenou byla žena v bezvědomí a záchranáři ji museli resuscitovat. Nejprve byla převezena do motolské nemocnice, kde bylo zjištěno, že byla žena uštknuta jedovatou mambou zelenou. Okamžitě proto byla převezena na specializované pracoviště, které se nachází právě ve VFN na Karlově náměstí. Tam také lékaři ženě podali antisérum, které účinkovalo. Žena byla ponechána v umělém spánku.

Projevily se u ní však jiné zdravotní potíže, na základě kterých podle mluvčího nemocnice zemřela. Jak bylo později zjištěno, tyto potíže byly způsobeny působením neurotoxinu hadího jedu.

Youtube Video
Podívat se na video

Mambu zelenou, která po uštknutí „utekla“ neznámo kam, hledali odborníci i policisté se strážníky několik dní. Nalezena byla o čtyři dny později v nedaleké zahradě. Odchytil ji herpetolog.

MrK, Týdeník Policie