logo

Žena v plzeňském klubu potřísnila kyselinou tři lidi

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V dopoledních hodinách jsme přijali oznámení o tom, že v jednom z nočních podniků v Pzni jsou tři zraněné osoby. Na místo ihned vyjeli policisté z Městského ředitelství policie Plzeň, kterým se na místě podařilo zadržet podezřelou ženu (ročník narození 1972), která měla použít proti těmto osobám přesně nezjištěnou chemickou sloučeninu, pravděpodobně kyselinu.

V důsledku toho došlo ke zranění osob, přičemž dva zranění muži (ročníky narození 1979 a 1990) byli převezeni do Fakultní nemocnice v Plzni, třetí zraněná osoba (žena narozená v roce 1985)byla letecky transportována do vinohradské nemocnice v Praze. V souvislosti s použitím chemické sloučeniny byla zraněna i podezřelá žena. Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že vše souvisí s předchozí roztržkou, ke které na místě došlo a při které byla zraněna další osoba, ta však chemikálií zasažena nebyla. Případ tak nemá souvislost s teroristickým činem.

O jakou konkrétní chemickou látku se jednalo, bude zjištěno na základě výsledků expertiz. Prověřováním veškerých skutečností, které mají souvislost s tímto případem, se nyní zabývají kriminalisté a s ohledem na probíhající trestní řízení není možné sdělit k případu bližší informace.

por. Mgr. Pavla Burešová Policie ČR