logo

Žena v zuboženém stavu ležela dva dny na podlaze a čekala na záchranu, ta přišla v podobě bučovických policistů

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí večer volala na tísňovou linku policie žena, která potřebovala pomoci své sousedce. Sedmatřicetiletou obyvatelku Mouřínova kontaktovali dva místní chlapci, protože jim žena bydlící sama ve vedlejším domě neotvírala, i když se u ní svítilo.

Sousedka se však nemohla ke vchodovým dveřím dostat, protože po dvorku pobíhal pes, který si bránil své území. Naštěstí chlapci, kteří paní občas navštívili, psa znali a tento problém pomohli vyřešit. Vchodové dveře byly zamčené, ale nahlédnutím dovnitř sousedka zjistila, že obyvatelka domu leží na podlaze a jen z posledních sil volá o pomoc.

Na místo přispěchala hlídka bučovických policistů, kteří museli urychleně jednat. Policisté vzhledem k situaci využili svého oprávnění a násilně vnikli do domu, aby ženu mohli zachránit. Jedenatřicetiletou ženu obézní postavy našli ve zuboženém stavu na podlaze neschopnou pohybu.

Policisté ve spolupráci s kamarádkou přivolané sousedky, která je šťastnou náhodou zdravotní sestrou, zajistili u ženy do příjezdu záchranářů základní životní funkce. Lékař na místě konstatoval silné podchlazení a převezl pacientku do nemocnice. Jak se později ukázalo, žena před dvěma dny upadla tak nešťastně, že nebyla schopna vstát. Nekonečné hodiny pak trvalo, než přišla pomoc.

por. Mgr. Alice Musilová, Policie ČR