logo

Ženu měl napadnout a sexuálně obtěžovat cizí muž, policisté ho dopadli během 18 hodin

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterních v podvečerních hodinách (22.5.) se na obvodní oddělení Nový Bydžov dostavila 41letá žena, která uvedla, že byla v ten den krátce po půlnoci napadena neznámým mužem těsně u svého bydliště v Novém Bydžově. Uvedla, že ji chytil a začal ji sexuálně obtěžovat. Ačkoliv ji držel za ruce, vyškubla se mu a klíčem, který měla připraven k odemčení dveří, ho bodla do tváře.

Tím se naštval, vzal ji do náruče, kousek popones a odhodil ji na zem. Její volání o pomoc probudilo souseda, který vykoukl z okna. Vzápětí útočník utekl. Žena při napadení utrpěla odřeniny, naražení zubů a nosu.

Policisté okamžitě začali po útočníkovi pátrat. Na kamerových záznamech města, které v Novém Bydžově jsou na vysoké úrovni, zjistili, že ji pronásledoval muž, který odpovídal popisu. Ačkoliv se žena obrátila na policii až po několika hodinách od útoku, policistům se ho podařilo po cca 18 hodinách zadržet a umístit do cely předběžného zadržení.

Z evidencí zjistili, že 30letý muž byl již několikrát za násilné trestné činy odsouzen a v současné době má nařízenu protialkoholní ambulantní léčbu. Na základě důkazů muže obvinili z trestného činu znásilnění, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let a podali podnět na uvalení vazby. Ve včerejších odpoledních hodinách soudce návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal.

Obviněný muž do protokolu uvedl, že si na nic nevzpomíná, protože za večer vypil litr rumu a několik piv.

por. Iva Kormošová, Policie ČR