logo

Zloději aut nabourali na Slovensku dvě policejní vozidla, policisté „odpověděli“ střelbou

Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky Trnava vyjížděli v noci na pátek do obce Opoj, odkud bylo oznámeno, že se dva muži snaží odcizit zaparkovaný automobil Škoda Fabia.

Policisté si v době svého příjezdu všimli v úzké uličce vozidla Audi, které proti jim vyjelo vysokou rychlostí. Tou dobou již byli policisté mimo vozidlo.

Audi narazilo do policejního vozu, ale vzhledem k tomu, že se řidiči nepodařilo projet, naboural do služebního vozu slovenské policie znovu. Při tomto manévru došlo také k poškození zaparkovaných aut.

Na místo se již tou dobou dostavila další hlídka PMJ. I do jejího vozu řidič Audi opakovaně naboural. Policisté seděli v daný moment ve vozidle.

V tu chvíli využili policisté své pravomoci a zahájili střelbu. Řidič vozu Audi popojel o kus dál, kde havaroval. Z vozu vystoupili dva muži, přičemž spolujezdec si lehl na zem a vzdal se. Řidič se pokusil o útěk, avšak nakonec se vzdal i on. Na místo byla přivolána záchranná služba.

Záchranáři převezli do nemocnice spolujezdce, který při střelbě utrpěl zranění. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Při incidentu byl zraněn také jeden z policistů, a to v oblasti horní části těla.

Policisté následně zjistili, že oba muži byli již dříve nepravomocně odsouzeni v kauze takzvané „bankomatové mafie“. Ve vozidle byla nalezena výbava na krádeže vozidel.

Jak uvádí slovenská policie, pokud je vozidlo užito jako zbraň, má policista právo použít svou zbraň, a to nejen ke střelbě na pneumatiky. Konečné slovo bude mít v tomto případě Inspekce Ministerstva vnitra SR, ostatně tak, jako je to v každém podobném případě.

Po zákroku se na místě objevila osoba, která policistům vyhrožovala smrtí. Policie tuto osobu vyzývá, aby se sama přihlásila.

MrK, Týdeník Policie