logo

Zmatená žena na Uherskohradišťsku pokousala policistu, druhého poplivala

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do Stříbrnic vyjížděla policejní hlídka v sobotu krátce před polednem 7. února poté, co dostali hlášení, že před pohostinstvím se pohybuje zmatená a křičící žena. Policisté už před příjezdem na místo viděli, že mladá žena zmateně pobíhá u silnice před místním obecním úřadem a dokonce vstupuje před projíždějící auta.

Policisté se snažili ženu odvést mimo silnici a opakovaně ji vyzývali, aby se uklidnila. Ta s nimi ale nechtěla jakkoliv spolupracovat a opět vbíhala na silnici. To už jí policisté nasadili pouta a přivolali lékařskou pomoc. Po rozhodnutí lékaře, měla být žena převezena do nemocnice. Žena se neustále vzpírala a byla agresivní i na zdravotnickém lehátku.

O tom svědčí i to, že jednoho z policistů, který ji držel za ramena, kousla do dlaně pravé ruky. I přesto, že měl kožené rukavice, mu vzniklo zranění. Tím ale ženino řádění neskončilo. V sanitce ještě stihla poplivat druhého policistu. Pětadvacetiletá žena je nyní podezřelá z trestného činu násilí proti úřední osobě. Na ten zákon pamatuje až čtyřletým odnětím svobody.

por. Bc. Milena Šabatová, PČR