logo

Znojemským strážníkům opět pomáhal kamerový systém, a to v případě krádeže piv i rvačky před restaurací

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu ráno jsme byli telefonátem na linku 156 upozorněni na vznikající konflikt poblíž obchodu na náměstí Svobody ve Znojmě.

Na toto místo se okamžitě zaměřil kamerový bod a byla vyslána motorizovaná hlídka městské policie. Díky kameře se podařilo strážníkům zajistit dva muže, kteří vše zřejmě začali tím, že si v obchodě vzali tři piva, ale zaplatili pouze za jedno. Při odchodu z prodejny chtěla prodavačce pomoci jiná skupinka mladých osob, ale došlo k šarvátce, která skončila krvácivým zraněním na obou stranách.

Ošetření zajistili záchranáři zdravotnické služby. Po zjištění prvotních skutečností nabyli strážníci dojmu, že mohlo dojít k trestnému činu krádeže či výtržnictví, proto přivolali Policii ČR, která si případ převzala.

V neděli před půl šestou ráno došlo k hromadné rvačce na Tovární ulici, ale první konflikt se odehrál ještě v baru. Do rvačky byla zapojena asi desítka osob, ale na místě se nacházely necelé tři desítky osob. Dalšímu pokračování rvačky učinil přítrž příjezd znojemských strážníků. Jeden z účastníků musel být s pomocí hmatů spoután, jelikož nadále pokračoval v narušování veřejného pořádku.

Po uklidnění mu byla pouta sundána a uložena tisícikorunová pokuta. Práci měli strážníci s uklidněním všech účastníků, vyslechnutím a zhodnocením protichůdných tvrzení i se zajištěním osob, které byly do konfliktu zapojeny. A v tom byl velkým pomocníkem strážníkům kamerový záznam. I tento konflikt se neobešel bez tržných zranění. Z důvodu podezření na spáchání trestného činu rvačky či výtržnictví byla přivolána Policie ČR, která si i tento případ převzala k dořešení.

Ing. Martin Vogal, MP Znojmo