logo

Znojemští strážníci se se začátkem prázdnin zaměřili na požívání alkoholu mladistvými

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od pátečního večera až do noci se znojemští strážníci zaměřili s ohledem na konec školního roku na to, jestli osoby mladší osmnácti let konzumují alkoholické nápoje v některých hospodách, na diskotékách i na veřejných místech.

Hned navečer bohužel strážníci zjistili, že taková kontrola je potřeba. U splavu řeky Dyje totiž našli skupinku dětí pod vlivem alkoholu. Věkové rozmezí této pětice bylo od třinácti do šestnácti let. Trochu překvapivě byla nejvíce opilá nejmladší členka skupiny, dechovou zkouškou jí bylo naměřeno kolem 0,7‰.

Po půlnoci pak ještě našli strážníci dvojici patnáctiletých kamarádek, které ležely na chodníku u bývalé nemocnice na Vídeňské třídě. Přiznaly, že jim je špatně a že musely zvracet. U jedné bylo zjištěno 0,9‰ a u druhé 1,7‰. Z důvodu jejich stavu byl pro jistotu přivolán lékař zdravotnické záchranné služby, který ale neshledal nutnost hospitalizace.

Rodiče, kteří si pro své ratolesti dojeli, byli poučeni, že případ bude předán úředníkům z oddělení sociálně-právní ochrany dětí.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo