logo

Ztracenou seniorku vypátrali policisté živou a zdravou

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 28. srpna před třináctou hodinou se na tísňovou linku 158 obrátil muž, který ohlásil pohřešování své třiasedmdesátileté manželky.

Žena šla společně se svým mužem na houby do lesa za obec Chloumky na Jičínsku. Zde se oba posléze rozdělili a každý si šel svojí cestou. Ještě před tím se však dohodli, že se na stejném místě setkají před polednem. Když žena na místo ve stanovenou dobu nedorazila, čekal muž ještě zhruba jednu hodinu. Poté začal mít obavy o zdravotní stav své manželky, která se léčí se srdcem.

Krátce po oznámení se na místo sjely tři policejní hlídky, které začaly neprodleně propátrávat široké okolí. Zhruba po jedné hodině od začátku pátrání policisté zjistili od lesních dělníků informace, že žena podobající se popisu pohřešované osoby se pohybovala v prostoru nad obcí Šárovcova Lhota. Dělníci ženě ukázali správnou cestu a nasměrovali jí zpět na obec Chloumky. Na tuto informaci neprodleně zareagovali pátrající policisté, kdy na jedné z lesních křižovatek pohřešovanou ženu ještě před tím, než byl do akce nasazen policejní vrtulník a další policejní síly zhruba po hodině a půl nalezli.

Žena byla po vypátrání v dobré psychické i zdravotní kondici. V tomto případě pátrání po pohřešované ženě i díky práci policistů dopadlo úspěšně.

nprap. Aleš Brendl, PČR