V Náchodě si převzali strážníci Městské policie nové služební vozidlo, je jím Škoda Kodiaq

V Náchodě si převzali strážníci Městské policie nové služební vozidlo, je jím Škoda Kodiaq

Městská policie Náchod dnes dopoledne, tj. 22. 11. 2018, převzala od autorizovaného prodejce AUTO Branka nové vozidlo Škoda Kodiaq do svého vozového parku, ve kterém jsou již další dvě vozidla typu Hyundai Tucson a Volkswagen Caddy.

Škoda Kodiaq je vozidlo specializované pro dopravní hlídku Městské policie Náchod. Bude napomáhat k řešení dopravní situace ve městě. Vozidlo Kodiaq je vybavené digitální rádiovysílačkou, výstražným a zvukovým zařízením typu VSL 012LU HOLOMÝ, které je kompletně ovládané z mikrofonu. Ve výbavě nechybí ani práškový hasící přístroj o obsahu 6 kg pro prvotní hasící zásah nebo ochranná mříž proti úniku psů při převozu. Zadní sedadla jsou vybavená koženkovými omyvatelnými potahy. Na čelním skle je umístěna záznamová videokamera, která monitoruje dění před vozidlem a v případě dopravní nehody či jiného případu, které je v popisu práce hlídky Městské policie Náchod, poskytne nezpochybnitelný důkazní materiál pro policii nebo pojišťovny.

Nový Kodiaq má jako jediné vozidlo Městské policie Náchod „SOS“ systém, který v případě dopravní nehody, vyrozumí linku 112. A samozřejmostí jsou reflexní polepy v barvách Městské policie.

Foto: MP Náchod

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG