Anonym v Olomouc vyhrožoval bombou v hotelu, dvě budovy prohledali psovodi se služebními psy | Týdeník Policie

Anonym v Olomouc vyhrožoval bombou v hotelu, dvě budovy prohledali psovodi se služebními psy

Anonym v Olomouc vyhrožoval bombou v hotelu, dvě budovy prohledali psovodi se služebními psy

Olomoučtí policisté prověřují od středečního dne anonymní oznámení o uložení bomby v jednom z olomouckých hotelů. Oznámení o předmětné události jsme přijali na linku 158 krátce po půl třetí v noci od majitele hotelu, kam někdo neznámý tuto skutečnost oznámil.

Policisté bezprostředně po přijetí oznámení přijali patřičná opatření. Na místo byly vyslány všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejních psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, neboť se jednalo o dvě hotelové budovy. Provedenou prohlídkou nebyl ani v jedné z budov žádný nástražný výbušný systém nalezen.

Evakuace osob nebyla nutná. Do opatření tak byly zapojeny dvě desítky policistů, včetně dvou psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. Policisté na případu pracují, prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, činí veškeré kroky k jeho řádnému objasnění a po volající osobě pátrají.

V dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG