Armáda vtrhla do hotelu v Mali a osvobodila všechny živé rukojmí | Týdeník Policie

Armáda vtrhla do hotelu v Mali a osvobodila všechny živé rukojmí

Armáda vtrhla do hotelu v Mali a osvobodila všechny živé rukojmí

Vojáci vtrhli v průběhu pátečního dne do hotelu v hlavním městě Mali, kde džhidádisté zabili několik lidí a zajali desítky rukojmích.

Zhruba 80 rukojmích již teroristé propustili. Dalších 137 lidí měli po zákroku armády stále zadržovat. Podle místních médií byli mezi propuštěnými především lidé, kteří uměli recitovat verše Koránu.

K útoku se mezitím přihlásila organizace Islámský stát. Francie v reakci na tento další útok oznámila, že má v Mali 1000 vojáků, kteří okamžitě přijímají nezbytná opatření tak, aby mohli bojovat s terorismem. Podle některých médií už k hotelu vyrazili jak francouzští vojáci, tak speciální protiteroristická jednotka GIGN.

Armáda v průběhu dne osvobodila všechny živé rukojmí. Zároveň vojáci předběžně potvrdili 18 obětí tohoto teroristického útoku.

Jak jsme již dříve informovali, do hotelu mělo v pátek vběhnout několik teroristů hlásících se k Islámskému státu. Několik lidí na chodbách hotelu zabili, další zajali jako rukojmí. Mimo jiné se jedná o občany Číny, či Turecka.

Foto: Twitter / Sky News

Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG